Letný farský tábor 2021

V termíne od 18.-24. júla 2021 sme v Chate Kollárová na neďalekom Ostrom Grúni usporiadali už 11. ročník Letného farského tábora pre deti a mládež, ktorý sa tentokrát niesol v duchu dvoch tohtoročných aktuálnych tém – rok sv. Jozefa a Letné olympijské hry. Jednou témou sme si nasýtili ducha a druhou zasa hlad po športe a pohybe. 60 detí z 3 farností, 16 animátorov, 1 pani doktorka a 3 kňazi sa tak spoločne snažili zažiť olympijskú zásadu kalokagatie v praxi.

Táborové olympijské hry preverili pohybové zručnosti účastníkov v rôznych oblastiach – súťažilo sa v atletickom a hádzanárskom šesťboji, na programe bola aj táborová olympiáda, vybíjaná, futbalový turnaj, prechádzka v lese a nezaostával ani tanec – a to dokonca na 2 diskotékach (s DJ Patrikom a evanjelizujúcim DJ KM).

O krásu ducha sme sa starali pri modlitbe a svätých omšiach. Animátori sa s deťmi na ranných modlitbách rozprávali o vlastnostiach sv. Jozefa. Spoločne sme ho spoznávali ako príklad modlitby, vzor pracujúcich alebo ako patróna umierajúcich. Kňazi si pre deti taktiež pripravili rôzne zaujímavé „prednášky“ na túto tému. Čerešničkou na torte bola tohtoročná táborová hymna, ktorú deti vždy s radosťou a nadšením spievali (a to nepreháňame 😉 ).

Aj tento rok sa deti z našej farnosti mohli zúčastniť tábora za super cenu, a to vďaka Vám, všetkým farníkom, ktorí si zakúpili naše vianočné pohľadnice alebo tábor podporili kúpou na Vianočnej dedinke. Srdečne Pán Boh odplať! Naše poďakovanie patrí aj tým, ktorí nám darovali „2% z dane“.

Tešíme sa opäť o rok 🙂